Служба у справах дітей

Начальник служби у справах дітей
контактний телефон – (05366) 6-21-46

графік прийому: вівторок – з 13.00 до 17.00, п’ятниця – з 8.00 до 12.00.

Служба у справах дітей є структурним підрозділом виконкому районної ради, який утворюється головою районної ради, підзвітний та підконтрольний виконкому районної ради та службі у справах дітей обласної держадміністрації.

Завдання служби у справах дітей:

- забезпечує у межах своїх повноважень здійснення контролю за додержанням законодавства щодо соціального захисту дітей, запобігання вчиненню ними правопорушень;
- веде облік дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- оформляє документи на влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, в сім’ї усиновлювачів та проводить перевірки умов їх проживання і виховання;
- організовує і проводить разом з іншими структурними підрозділами виконкому, кримінальною міліцією у справах дітей, медичними та освітніми закладами заходи щодо соціального захисту дітей, виявлення причин, що зумовлюють дитячу бездоглядність та безпритульність, запобігання вчиненню дітьми правопорушень.

Досягнення:

- з метою вшанування зразкових сімей району, поширення найкращого досвіду сімейного виховання та підвищення ролі сім’ї в моральному та духовному розвитку суспільства рішенням виконкому від 14.05.2009 року № 172 засновано книгу пошани «Золотий фонд сімей Крюківського району м. Кременчука»;
- у складі служби у справах дітей створено окремий підрозділ з опіки та піклування для вирішення питань, пов’язаних з усиновленням, влаштуванням дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку, піклування, до дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, у якому працює 2 осіб.

Заступник начальника служби у справах дітей - завідувач підрозділу з опіки та піклування служби у справах дітей райвиконкому – Бончук Владислава Юріївна (проводить прийом громадян із питань участі одного з батьків у вихованні дитини, вирішення спорів між батьками щодо визначення місця проживання дитини, здійснення правочинів щодо нерухомого майна, право власності яким та право користування яким мають діти, надає пропозиції щодо влаштування дітей, які залишилися без батьківського піклування, веде питання усиновлення, здійснює контроль за організацією виховної роботи в навчальних закладах району).

Спеціаліст І категорії підрозділу з опіки та піклування служби у справах дітей райвиконкому – Гребенник Наталія Анатоліївна (веде особові справи дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та які залишились без батьківського піклування, їх електронний облік; здійснює нагляд за умовами проживання і виховання усиновлених дітей та контроль за умовами утримання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, над якими встановлено опіку, піклування).

Спеціаліст І категорії служби у справах дітей райвиконкому - Сидорова Альона Юріївна - приймає участь у проведенні профілактичних рейдів по виявленню безпритульних дітей, дітей, схильних до бродяжництва та жебракування, дітей, які перебувають в особливо складних матеріальних та морально-психологічних умовах, розглядає звернення дітей щодо неналежного виконання батьками (одним із них) обов’язків з виховання або щодо зловживання їх своїми правами, веде облік дітей, які опинились в складних життєвих обставинах.

- готує матеріали до суду щодо позбавлення батьківських прав батьків, які не виконують своїх батьківських обов’язків, відібрання дітей без позбавлення батьківських прав, визнання батьків безвісно відсутніми та матеріали стосовно захисту житлових та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, приймає участь у розгляді судами справ щодо дітей, захисту їх прав та інтересів, співпрацює з відповідними організаціями у процесі створення та забезпечення діяльності прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу).